• Miejsce działalności:

    Popówko 42, 64-606 Popówko

  • TEL/FAX

    +48 61 29 71 898

  • E-MAIL

    sekretariat@iwmet.pl

O FIRMIE

IW-MET

IW-MET rodzinna, dynamicznie rozwijającą się firmą i jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w branży przerobu złomu poprodukcyjnego z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Specjalizujemy się w kompleksowej obsłudze zakładów przemysłowych, oferujemy szeroki zakres usług poprzez odbiór, a także doradztwo w zakresie zagospodarowania odpadów jakie powstają w trakcie procesów produkcji oraz w działalności przedsiębiorstw.

Dysponujemy różnorodnym, dopasowanym do potrzeb naszych kontrahentów zaawansowanym systemem logistycznym wyposażonym we własny transport składający się z kilkunastu samochodów ciężarowych i kilku samochodów specjalistycznych „hakowców” przystosowanych do dostaw i odbioru złomu.

Historia firmy IW-MET sięga roku 1993 to wtedy została założona firma, która początkowo zajmowała się tylko i wyłącznie skupem złomu czarnego. W kolejnych latach firma postanowiła poszerzyć swój asortyment do skupu i przerobu złomu niebieskiego poprodukcyjnego. Początkowo firma posiadała dwie małe prasy, które w zupełności wystarczały na potrzeby polskiego rynku. Szybki rozwój firmy spowodował, że na przełomie roku 2003 i 2004 został zakupiony plac o pow. 40tys m2, a także kolejna potężna prasa do produkcji pakietów. Możliwości firmy były ogromne, a rynek polski dość mocno nasycony, w związku z czym w 2007roku IW-MET zaczął podbijać rynek zachodni. Zachodni kontrahenci wymusili na przedsiębiorstwie wprowadzenie w 2008r. Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2008, który to jest certyfikowany jest przez TUV NORD. 2009 rok przyniósł firmie bardzo duże zmiany, ponieważ firma przekształciła się z osoby fizycznej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością spółkę komandytową, która funkcjonuje do dnia dzisiejszego.

Firma IW-MET ciągle się doskonali, stara się, aby oferowany asortyment był jak najwyższej jakości co umożliwia własne laboratorium spectro, a także wprowadzone katalogi kupowanego towaru, które pozwalają szybko wyeliminować wadliwy towar.

Staramy się ciągle dbać o środowisko naturalne czego przykładem jest wyeliminowanie agregatu prądotwórczego i zastąpienie go trafo-stacją, a także eliminowanie starszych maszyn przeładunkowo-załadowczych znacznie nowszymi.

Coraz większe wymagania klientów powodują, że w roku 2015 firma zamierza usunąć stare zadaszenie placu i w jego miejsce postawić nową halę.