• Miejsce działalności:

    Popówko 42, 64-606 Popówko

  • TEL/FAX

    +48 61 29 71 898

  • E-MAIL

    sekretariat@iwmet.pl

ZŁOM

IW-MET

Historia IW-MET Złom sięga roku 1991 roku. Zaczynaliśmy od skupu złomu stalowego. Kilka lat później zaczęliśmy specjalizować się w przerobie złomu poprodukcyjnego. Produkujemy pakiety z tego rodzaju złomu i dostarczamy je do odlewni Polskich i Niemieckich. Kolejny krok to zakup prasy do złomu, która była pierwszym tego typu urządzeniem w firmie. Wzrastające możliwości zakupu i sprzedaży spowodowały zakup kolejnych 2 pras złomu.

Zapotrzebowanie odlewni, oraz konsekwencja podjętego wcześniej rozwoju firmy, doprowadziły do zakupu w 2003 roku prasy Oberländer – o dużej wydajności i zautomatyzowanym cyklu pracy. Prasa została zakupiona ze środków własnych wraz z agregatem prądotwórczym, który zasila prasę, oraz stanowi źródło energii dla całej firmy.

W chwili obecnej głównym profilem IW-MET Złom jest przerób złomu poprodukcyjnego na potrzeby odlewni. Przerabiany złom poddawany jest każdorazowo kontroli pod kątem składu chemicznego. Dzięki temu spełniamy wysokie wymagania odlewnicze dotyczące zawartości Manganu, Chromu, oraz wymiarów produktu. Dostarczanie odbiorcom produktu spełniającego w/w wymagania pozwoliło na podpisanie partnerskich umów wieloletnich, umożliwiając w ten sposób patrzenie na przyszłość w tej branży z optymizmem.

Przerabiamy złom poprodukcyjny tzw. „niebieski” do 3mm, z zawartością Manganu do 0,3% na pakiety o wymiarach 400/400/400mm, oraz 300/300/300mm.

Na potrzeby naszych odbiorców dostarczamy również złom poprodukcyjny luzem o wymiarach do 40 cm, do 4mm grubości, z zawartością Manganu do 0,3%, oraz złom o grubości powyżej 10mm, o wymiarach do 40 cm długości.

Skupujemy również i przerabiamy złom stalowy poamortyzacyjny w klasach:
Blacha, wsadowy, wióry, złom kawałkowy.
Firma nieustannie poddaje weryfikacji wszystkie czynniki związane z utrzymaniem i rozwojem wysokich standardów produkcji.